היי! ו… הנה התחלנו. היי, אני גליה. תוכניתנית, מייקרית, ועוד מכל הבא ליד.
אני מפתחת ווב כתחביב מ1997, כמקצוע מ 2005. אני עובדת כעצמאית, אתם מוזמנים ליצור קשר אם אתם מעוניינים בתכנות אתר, אפליקציית ווב (PWA) וכל הנגזר מאלו ותרצו לשכור את שירותיי.
(אגב, אם בעיצוב התעניינתם אז זה מקצוע אחר, אבל אני בהחלט עובדת עם מעצבים.)

תחומי התכנות שלי — ובכן, קשה להגדיר אותם, כי בשבילי תכנות הוא אמצעי ליצור דברים מרשימים. תכנות הוא קסם, אבל לא אחיזת עיניים מתוחכמת כמו מופע קסמים. תכנות הוא קסם אמיתי.
ארתור סי קלארק אמר שכל טכנולוגיה מתקדמת מספיק לא באמת ניתן להבדיל מקסם. אולי אם היה חי היום היה משתמש במפתחי ווב ובמייקרים כדוגמה.

אני עובדת למשל עם ג'אווהסקריפט (JavaScript) – אני אוהבת לעבוד עם ג'אווהסקריפט. אבל לא בגלל פיצ'ר זה או אחר של השפה, עד כמה שהם מעניינים, אלא בגלל הדלתות שהשימוש בהם פותח. אפשר להריץ איתה דברים כמעט על כל דפדפן, כמעט על כל מכשיר. אפשר לגשת איתה לכל כך הרבה דברים – אם זה המשחק הפיזי שבניתי עם חברה במספר שעות בהאקאתון, בו אנשים מתחברים מהאינטרנט להדליק נורות, או המערכת שאני חלק מהצוות שבונה ומתחזק אותה שלוקחת שוק חובבים, ממחשבת אותו עם קוראי ברקודים ומדבקות, ומשתפת את התכנים שלו בערוצים שונים.

ג'אווהסקריפט הוא שרביט קסמים מודרני נהדר. כך גם שפות תכנות נוספות וכלים נוספים כמו הדפסת תלת מימד או ארדואינו.

אני עובדת בנוסף לג'אווהסקריפט עם וורדפרס (WordPress), המנוע מאחורי האתר הנוכחי, שהוא ותיק מחד ומתפתח לכיוונים חדשים מאידך (חכו, יש פוסט/ים בקנה), עם PHP (שעליו רץ וורדפרס) ופייתון, ומתעסקת גם עם הדפסת תלת מימד ועם ארדואינו.
הבלוג הזה יגע בדברים הללו. עם הזמן יהיו בו קטגוריות, מכיוון שלא כל הקוראים מתעניינים באותו טווח תחומים. וזה בסדר, לכם יש שרביטי קסמים אחרים.

בואו ניצור יחד.

המשך יבוא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.